RSS
Dzisiaj jest: poniedziałek, 30 listopada 2020
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
To jest wersja archiwalna z dnia 24.03.2020, zobacz aktualną wersję tej strony.

e-Sądownictwo - e-Płatności

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli, w związku z zagrożeniem epidemicznym  zachęcamy do korzystania z platformy e-Płatności, za pośrednictwem której realizowane mogą być płatności bezgotówkowe dotyczące opłat sądowych i zakup e-znaku sądowego oraz dokonywania płatności w formie bezgotówkowej tj. przelewem bankowym.

Platforma e-Płatności służy do uiszczania wszelkich opłat sądowych. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Opłacanie należności zajmuje mniej czasu i jest łatwiejsze. Przyśpiesza postępowania sądowe i przynosi oszczędności. Dlatego tradycyjne znaki opłaty sądowej po 30 czerwca 2018 r. wyszły z użycia.

Od 1 stycznia 2017 r. przez e-Płatności można uregulować opłatę sądową za pozew (wniosek), opłatę kancelaryjną (np. za wydanie odpisu orzeczenia) oraz dokonać zakupu znaku opłaty sądowej w formie elektronicznej.

Znak opłaty sądowej w nowej formie ma postać graficzną kodu kreskowego i numerycznego (składającego się z 14 cyfr arabskich,) odpowiadającego zapisowi w bazie danych systemu
e-Płatności. Znak może mieć dowolny nominał. Zabezpieczenia systemu umożliwiają wyłącznie jednokrotne wykorzystanie elektronicznego znaku opłaty sądowej. Jego skasowanie jest możliwe tylko raz.

E-znaki obecnie są możliwe do nabycia:

  • na stronie systemu e-Płatności (portal e-Płatności), pod adresem https://oplaty.ms.gov.pl
    z dowolnego komputera z dostępem do Internetu wyposażonego w urządzenie drukujące;

W chwili obecnej jedyną dopuszczalną formą wniesienia opłat sądowych pozostaje wpłata bezgotówkowa - tradycyjny przelew na rachunek dochodów Sądu.

Przepisy prawa nie przewidują możliwości zwrotu zakupionych i niewykorzystanych
e-znaków oraz zwrotu kwoty za niewykorzystane e-znaki opłaty sądowej.

Dodatkowe informacje na stronie https://oplaty.ms.gov.pl/faq


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Marcin Szymanski
Informację opublikował: Konrad Popiołek
Czas wytworzenia informacji: 24.03.2020
Dokument oglądany razy: 9 453

Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Instrukcja korzystanie z BIP | Mapa strony | Statystyki BIP | Deklaracja dostępności