RSS
Dzisiaj jest: piątek, 12 lipca 2024
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka

Wideokonferencje

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi – Północ w Warszawie przeprowadza dowody na odległość (wideokonferencje) przy użyciu urządzeń technicznych  zgodnie z zarządzeniem nr 22/2017 Prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Północ w Warszawie z dnia 17 lipca 2017 roku (treść zarządzenia) oraz zarządzeniem nr 11/2017 Wiceprezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Północ w Warszawie z dnia 17 lipca 2017 roku (treść zarządzenia).

Wnioski o przeprowadzenie wideokonferencji (w tym wnioski w trybie art. 374 §4-5 kpk) należy kierować bezpośrednio do wydziału:

 1. w sprawach karnych decyduje pierwsza litera nazwiska osoby, z udziałem której czynność przeprowadzenia dowodu na odległość ma być przeprowadzana tj.:
  • III Wydział Karny - nazwisko osoby rozpoczyna się na litery od A do J
  • IV Wydział Karny - nazwisko osoby rozpoczyna się na litery od K do P
  • VIII Wydział Karny - nazwisko osoby rozpoczyna się na litery od R do Ż.
 2. w sprawach cywilnych decyduje pierwsza litera nazwiska osoby, z udziałem której czynność przeprowadzenia dowodu na odległość ma być przeprowadzana tj.:
  • I Wydział Cywilny - nazwisko osoby rozpoczyna się na litery od A do D i od Ł do O
  • II Wydział Cywilny - nazwisko osoby rozpoczyna się na litery od E do J i od P do S
  • VII Wydział Cywilny - nazwisko osoby rozpoczyna się na litery od K do L i od Ś do Ż.
 3. w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego do V Wydziału Rodzinnego i Nieletnich według miejsca zamieszkania osoby, z udziałem której czynność przeprowadzenia dowodu na odległość ma być przeprowadzana, powinno znajdować się w granicach ustalonych dla dzielnic Białołęka, Praga-Północ, Targówek.
 4. w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych do VI Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych według miejsca zamieszkania osoby, z udziałemktórej czynność przeprowadzenia dowodu na odległość ma być przeprowadzana, powinno znajdować się w części miasta stołecznego Warszawy, w granicach dzielnic: Praga – Północ, Białołęka (w tym Tarchomin), Targówek, Bródno, Zacisze oraz w Legionowie (miasto i gmina); Jabłonnej; Nieporęcie; Serocku; Wieliszewie; Nowym Dworze Mazowieckim (miasto i gmina); Pomiechówku; Leoncinie; Czosnowie; Modlinie; Zakroczymiu.

Wnioski o przeprowadzenie wideokonferencji zawierające większą ilość osób należy kierować do Wydziału według powyżej wskazanych zasad, o której decyduje pierwsza litera nazwiska pierwszego świadka (strony) wskazanego we wniosku.

Uwaga! W celu uzyskania informacji o podjętych czynnościach w zakresie wniosku o przeprowadzenie wideokonferencji, w tym również informacji o terminie (data, godzina, sala) jej przeprowadzenia należy kontaktować się bezpośrednio z wydziałem, do którego wniosek został skierowany.

OBSŁUGA TECHNICZNA WIDEOKONFERENCJI
Przed właściwym terminem wideokonferencji (najpóźniej 7 dni przed wyznaczonym terminem) służby techniczne/informatyczne sądu wnioskującego powinny skontaktować się z Oddziałem Informatycznym Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie pod nr (22) 50 91 788 lub adres e-mail: informatycy@warszawapraga-pln.sr.gov.pl celem przeprowadzenia właściwej konfiguracji urządzeń teleinformatycznych oraz wykonania połączenia próbnego (testowego).

Instrukcja oraz regulamin dot. przeprowadzania rozpraw na odległość opublikowany został pod adresem: 
https://www.warszawapraga-pln.sr.gov.pl/wideokonferencje/

W przypadku wystąpienia wątpliwości Prezes Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Północ w Warszawie na wniosek Wydziału, wskazuje komórkę właściwą do przeprowadzenia dowodu na odległość.


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Marcin Szymanski
Informację opublikował: Konrad Popiołek
Czas wytworzenia informacji: 15.02.2023
Dokument oglądany razy: 21 815
Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Instrukcja korzystanie z BIP | Mapa strony | Statystyki BIP | Deklaracja dostępności