Deklaracja dostępności
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej: BIP - Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie.
Data publikacji strony internetowej: 2024-10-23.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-10-23.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-10-23.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne.
- Brak możliwości wysłania formularza z pominięciem przycisku „Wyślij”.
- Formant formularza nie ma etykiety, która mogłaby określać jego cel, a także brakuje alternatywnego tytułu
- Przycisk używany do oznaczania kontrolki formularza nie ma wartości tekstowej, która mogłaby zostać użyta do zidentyfikowania jego celu.
- Niektóre linki nie posiadają treści ani tytułu lub alt zawartego obrazu jest pusty lub go brakuje.
- Kilka elementów wejściowych typu radio, pole wyboru, plik, tekst lub hasło, element wyboru lub obszar tekstowy nie ma tytułu ani przypisanej etykiety.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-03-25.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie.
Dodatkowe informacje oraz spis skrótów klawiaturowych
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Podmiotowa strona BIP została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać używając różnych systemów operacyjnych i różnych przeglądarek Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.
Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz "TAB" przesunie fokus do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Kombinacja klawiszy Shift+TAB cofnie fokus na poprzedni element nawigacji. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o informację. Osobą odpowiedzialną jest Małgorzata Kierkowicz - Kierownik Biura Obsługi Interesantów. Kontakt: malgorzata.kierkowicz@warszawapraga-pln.sr.gov.pl, tel. 22 50 91 177. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Za rozpatrywanie uwag i wniosków dotyczących dostępności cyfrowej BIP - Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie jest Małgorzata Kierkowicz - Kierownik Biura Obsługi Interesantów, malgorzata.kierkowicz@warszawapraga-pln.sr.gov.pl, tel.22 50 91 177.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Informacja o dostępności architektonicznej obiektu przy ul. Terespolskiej 15A w Warszawie:
- Wejście dla interesantów znajduje się od ul. Terespolskiej.
- Bezpośrednio przy wejściu głównym znajduje się obszar kontroli.
- Biuro Obsługi Interesanta, Czytelnia akt oraz Biuro Podawcze znajdują się na poziomie niskiego parteru do którego prowadzą schody oraz podjazd dla wózków.
- Toalety dla niepełnosprawnych znajdują się na wszystkich głównych poziomach budynku (tj. na poziomach: P-1, 0, 2 , 3 , 4 , 5, 6);
- Na poziomy od P-1 do piętra 7 dostęp schodami oraz windami osobowymi. Na poziom P-2 można się dostać schodami lub platformą przyschodową (platforma przyschodowa jest obsługiwana przez ochronę tut. budynku).
- Na Biurze Obsługi Interesanta zainstalowana jest pętla indukcyjna. Pętla indukcyjna może służyć także do wzmocnienia odbioru dźwięku dla osób nie korzystających z aparatu słuchowego – w tym celu należy zabrać ze sobą własne słuchawki (wejście 3,5 mm – standardowe słuchawki jak do telefonów komórkowych);
- Pomieszczenia ogólnodostępne w tut. budynku oznakowane są tabliczkami nadklamkowymi w jezyku Brail’a.
- Przy wejściu do budynku znajduje się plan tyflograficzny pomieszczeń obsługi interesantów.
- Na terenie parkingu Sądu znajdują się miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych – wjazd na teren parkingu od ul. Terespolskiej (potrzebę wjazdu należy zgłosić domofonem znajdującym przy szlabanie wjazdowym)
- Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Z usługi tłumacza migowego on-line można skorzystać w Biurze Obsługi Interesanta tut. Sądu.
- W Czytelni akt znajduje się biurko z możliwością regulacji wysokości.
- W Biurze Obsługi Interesantów oraz w Czytelni akt dostępne są lupy.
Informacja o dostępności architektonicznej obiektu przy ul. Mińskiej 63A w Warszawie:
- Wejście do budynku znajduje się od ul. Mińskiej.
- Bezpośrednio przy wejściu głównym znajduje się recepcja budynku.
- Zespoły Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie przyjmują interesantów na I piętrze.
- Na I piętro można się dostać schodami lub windą osobową.
- Na I piętrze przy wejściu do Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej znajduje się obszar kontroli.
- Toaleta dla niepełnosprawnych znajduje się na I piętrze (w części obiektu użytkowanej przez Zespoły Kuratorskiej Służby Sadowej).
- Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Aplikacje mobilne
Nie dotyczy.
Dodatkowe informacje
Informacja o działalności sądu tekst łatwy do czytania (ETR Easy to read) - Kliknij i pobierz wybrany format DOC lub PDF
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego
Odpowiedzialny za treść: | Małgorzata Kierkowicz |
---|---|
Opublikował w BIP: | Konrad Popiołek |
Data opublikowania: | 25.03.2024 00:00 |
Ostatnio zaktualizował: | Konrad Konrad |
Data ostatniej aktualizacji: | 06.12.2024 10:18 |
Liczba wyświetleń: | 51 |